| ChituAlexandru1289 a întrebat:

Acum 3 luni i-am facut catelului meu un cotet in care sa stea. Astazi ploua torential si el statea afara, chiar daca nu ploua el tot afara sta, nu intra deloc in cotet. Cum as putea sa-l conving sa intre inauntru?

6 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Mancarea se pune in cotet, pentru a asocia sentimentul de bine cu cotetul.

| aimullah123 a răspuns:

Poate nu ii place cotetul ala. I-ai pus jos ceva moale?
I-ai pus tabla ca sa nu ploua inauntru? E suficient de mare pentru el? Ai mei cand le-am facut cotet au intrat in el imediat ce a fost gata

| acerr a răspuns:

Pai cred ca vrea in casa! in casa de ce nu are voie? al meu doarme unde vrea, nu are restrictii

| abcddcba a răspuns:

Cand ii dai mancare, pune-o in cotet. Si apa, si mancarea. Asa se va obisnuii ca acolo isi gaseste hrana si necesarele si acolo va sta incet incet.

| ChituAlexandru1289 explică:

Acoperisul este facut in asa fel, incat daca vrea sa stea afara si ploua sa stea langa cotet si sa nu ploua, adica nu am facut terminatia pana la usa, m-am mai dus cu aprox 1m cam asa

| Barbye26 a răspuns:

Buna! Încearcă sa faci si un acoperiș care sa cuprindă zona in care el iese si mai sta... ca sa nu l mai bata nici ploaia nici zapada si nici soarele. Sanatate!