| Adaptor1 a întrebat:

Salut.
Acum 3 zile am dat-o pe cateaua mea la monta iar acum a inceput sa se linga intr-una la vagin(nu stiu cum sa ma exprim).Ce inseamna? Cumva ca a ramas gestanta?

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Are mari sanse sa fie gestanta.
Poate se linge pentru ca ca si la fete ea are ciclu si atunci se linge sa fie curata.
Urmareste-o in fiecare zi si daca se mai linge atunci probabil va avea puiuti daca nu atunci nu cred ca va avea.Vezi cata cantitate de mancare consuma si daca incepe sa ii creasca burtica.Nu va mai fi asa de jucausa si va sta mai mult intinsa si atunci iti vei da seama.
Pa-Pa!

| Adaptor1 explică (pentru ligiligi):

Chiar asa face ...de cand am dat-o doarme aproape toata ziua, mersi pentru raspuns. Funda!

| ligiligi a răspuns (pentru Adaptor1):

Atunci e gestanta precis.

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca ai dat-o la monta, e tanara(intre 2-6ani) si sigur a facut treaba atunci mai mult ca sigur e gestanta.
Se linge acolo fiindca si lor ca la fete/femei au ciclu si trebuie sa fie curate. Daca te uiti pe net chiar scrie ca nu poti fii sigur cand e prima zi de ciclu la femele fiindca ele se curata permanent si nu vezi ca murdareste prin casa/curte.

| AlyLov3 a răspuns:

Cred ac da dar totusi nu

| Andrei4178 a răspuns:

Salut! cateaua trebuie data la monta intre a 9 si 14 zi de ciclu, altfel nu accepta masculul, nu stiu cand ai dat-o tu?(isi linge scurgerile, nu ca a ramas gestanta)

| Adaptor1 explică (pentru Andrei4178):

Am dat-o de doua ori duminica si marti iar masculul nu a avut nici o problema...