| JH a întrebat:

Acum apx o luna cineva si-a cumparat un hamster matur. De curand si-a mai cumparat si un hamster mai tanar putintel (chiar pui). Cand i-a pus pe aman2 in cusca cel matur incerca sa-l bata pe cel tanar.Si asta de mai multe ori.Cum il poate face pe cel mai batran sa-l primeasca in cusca si pe cel mai tanar si sa nu sara la bataie? Funda+vot big grin

Răspuns Câştigător
| PinkyPu a răspuns:

Salut.Nu prea cred ca poate sa-l faca pe cel batran sa-l primeasca in cusca.Este teritoriul lui.Eu am avut 2 papagali baieti intr-o cusca, cel batran sarea sa-l bata pe cel tanar, iar cel tanar incerca sa castige teritoriu luptandu-se cu cel batran.Asa este si in cazul hamsterilor...cred ca ar fi mai bine daca l-ar muta pe cel tanar intr-o alta cusca.Ar fi bine sa le ia cate o hamsteritalaughing

5 răspunsuri:
| RudeGirl a răspuns:

Am avut si eu 2 hamsteri cred ca erau amandoi masculi sau femele, unul dintre ei la muscat pe celalalt de gat si a avut multe probleme dupa aia. Treaba e ca ei se bat orice ar fi mai bine ii desparti daca nu vrei sa se omoare

| didi24mai2003 a răspuns:

Daca e mare cusca ai putea sa pui un gratar la mijloc ca sa nu mai faca contact fizic.Am avut si eu 2 porci de guineea.O femela si un mascul.Cand femela era gravida trebuia sa-i separ deoarece masculul o incaiera.E buna metoda asta! Funda!

| R1pstar a răspuns:

Ok deci ascula eu am avut 6 hamsteri si acu mai am unu de 2 ani al am l-am avut de cand avea doar 4 sapta si am mai primit acum 4 ani 2 hamsteri micuti unul iera mai slabut asa ma refer mai lenes si unu mai puternic antelegi tu si al tot batea pe lenes ala lenes antrun final cum lo tot batut muscat o murit dar sa stii ca cel mai bine ar fi sai desparti cu cv sticla cusca adica juma alalalt juma celalalt sti ce zic?

| lolyanna a răspuns:

Din pacate nu cred ca este posibil, ar trebui sa ii desparta, daca nu e posibil sa se omoare intre ei.

| alexvanatoru a răspuns:

Nu stii ca un mascul nu trebuie niciodata cu un alt mascul intr-o cusca trebuie pus cu o femela sau singur