| RockstarGms a întrebat:

Acum fix 3 zile am achizitionat un papagal Marele Alexander in varsta de 2 luni. Este cam agresiv, nu iese din colivie si musca. Cum as putea sa-l fac sa nu mai muste? Adica doare foarte mult, uneori chiar sangerez in urma muscaturilor.

Răspuns Câştigător
| Daniel7799 a răspuns:

Daca l-ai cumparat doar de cateva zile, lasa-l sa se acomodeze cu noua casa. Asta va dura in jur de doua saptamani. Dupa acest timp, incearca sa ii dai de mancare din palma, vorbeste cu el, si invata-l pentru inceput cuvine simple.