| BogdanDavidZ a întrebat:

Salut, ai voie sa lasi animalele(rate, gaini)sa mearga pe strada? Zgarie masini. Le-am spus acelor persoane sa nu le mai lase libere dar tot le lasa.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rațe. găini, o comoară. Se acceptă tacit.

| Raducons a răspuns:

Nu au voie pe domeniu public, dar nu inteleg cum zgarie masinile, Sare cocosul pe capota si cantă sau cum e?

| BogdanDavidZ explică (pentru Raducons):

Da, sar pe masina

| Țoglă a răspuns:

Au voie și nu le va zice nimeni nimic. Îngrădește-ți mașînița și poți băga în oală găinile lor. Asemenea, nezicându-ți nimeni nimic.

| TristanTzara a răspuns:

Ai putea face supă din ele, știi? După un timp o să se învețe să nu le mai lase.

| christine99 a răspuns:

La sectia de politie:
- Ce probleme aveti?
- Gainile vecinilor imi ciupesc masina.
- Intr-adevar, foarte grav.

| Mirumirela21 a răspuns:

Bagă-le în tigaie laughing)