| SilentAsaSSin a întrebat:

Salut all!
Eu locuiesc in străinătate si as vrea sa mi achiziționez un cățel din România, mai exact un American Bully. Dar din câte am citit trebuie să aibă minim 3 luni. Ar exista complicații la dresaj si comportament dacă îl iau la vârsta de 3 luni? Nu e cam mărișor? Va multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe acolo prin strainatate nu se gasesc?

| Catrice a răspuns:

3 luni?! Mare?!
Dresajul începe de la 6.

| JicaContra a răspuns:

?!?
de ce vrei tu sa iti iei teapa?!?

am vazut la tembelizor ca sunt "ferme" de crescut catei si ca multi au probleme de sanatate, mai bine dai mai mult pe pedigree decat sa plangi dupa un animal care iti moare in brate dupa ce ai ajuns sa il iubesti

si crede-ma, cineva foarte apropiat si-a luat un Chow Chow, dupa care a avut probleme cu picioarele din spate, a reusit sa il schimbe, insa si asta nu e in stare sa treaca peste un prapadit de aspirator (inchis) si nici macar scarile nu e in stare sa urce

| SilentAsaSSin explică (pentru JicaContra):

Cainele are pedigree ABKC, carnet de sănătate, vaccinati si deparazitati conform varstei. Nu cred că mi aș lua teapa, nu mi voi cumpara un câine de la cineva care face bijniță.

| JicaContra a răspuns (pentru SilentAsaSSin):

Aha, ok, atunci da, e bine
iar cainele ajunge la maturitate intr-un an, asa ca tot ai 9 luni sa ii faci dresaj, deci, din cate cred eu, e ok!