| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut.am cateva intrebari
1. unde se dezvolta mai rapid muschii la sala sau la inot?
2. daca fac inot ma inalț mai mult?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La gym se dezvolta mai repede cu prostiile care le iau toti cei care fac gantere pe acolo, sant chimicale si in timp fac rau organismului si daca innoti nu te inalti deloc.

| MrNobodyy a răspuns:

Păi, la sală cred că se dezvoltă mușchii mai repede deoarece acolo faci antrenament pentru fiecare grupă musculară, cam 1:30-2 ore. ^_^. Și nu sunt ˝prostii˝ doar proteine e ca și cum ai cumpăra 10kg de carne pentru proteine. Și la sală cumperi de exemplu creatină sau alte lucruri. Nu sunt neapărat chimicale și nu fac rău. Nu cred că există culturism pe pământ să nu fi folosit o proteină. Sake proteic sunt o multitudine. Tot aceeași muncă faci numai că vei avea deja cele necesare pentru mușchii. Eu de exemplu sunt ectomorf și am nevoie de așa ceva. Din cauza sistemului digestiv foarte rapid. :3 Eh, citește pe culturism.ro. O să te ajute. Și în legătură cu înotul nu cred că te face mai înalt știam de baschet.

| iFly a răspuns:

Muschii mai rapid se fac la sala, insa iti fa-ti muschi doar in anumite parti a corpului, pe cind la inot iti dezvolti toti muschii, si te inalti.
Si la sala iti distrugi partea de jos a spinarii.