| anonim_4396 a întrebat:

Salut am cumparat acum 2, 3 luni o pereche de porumbei infoiati indieni.Dar nu stiu de ce nu au ouat deloc din ce-am citit eu pe net ca o pereche de porumbei,ca ar trebui sa scoata 4, 5 perechi de puii pe an, A stat intr-o zi porumbita toata ziua pe cuibar dar degeaba... dau funda.

2 răspunsuri:
| depye a răspuns:

Media reproducerii este de 2, maxim 3 ori/an! baga-le paie sa aiba cu ce sa isi faca cuib! si casute speciale! totodata trebuie sa fie si caldura. in sensul ca nu trebuie sa fie frig sa inghete apa! sa nu bata vantul. funda?

| numelemeu134 a răspuns (pentru depye):

Au toate conditile au cusca anchisa aproape ermetic si cuibar al ar facut si poate iarna nu oua poate la primavara...