| Bonny04 a întrebat:

Am de o lună si ceva o pisica de rasa British. Pisica are 3 luni. Stăpânul de unde am luat-o mi-a zis ca e invatata la litieră doar ca fara nisip,litiera goală. Am adus-o acasa si a facut in litiera tot si facea mereu acolo. Parintii trebuiau sa plece peste hotare asa ca m-am mutat pentru ceva timp la bunica,tot la apartament. Primele zile a facut in litiera,insa deja a luat un obicei sa faca anume treaba mare lânga litiera,nu in ea. Pipi face mereu in litiera, insa treaba mare nu. Si am incercat multe metode si nimic. Are un loc anume, intr-un colț si acolo face. Am lipit litiera in acel colț ca sa nu o poata muta cu laba. Insa degeaba, nu face unde trebuie. Va rog mult cine stie ce as putea face? Nici veterinarul nu stie ce poate sa aiba. Daca cineva a mai intalnit asa problema va rog spuneti-mi un raspuns.

Răspuns Câştigător
| MAIA18 a răspuns:

Intreaba la un magazin unde are mancare pentru animale de sticluta cu solutie educativa care se pune pe locul unde face pipi caca! Stiu ca pentru caine exista. Sant sticlute speciale care se pune cateva picaturi pe locul unde face pipi caca pisica!

| Bonny04 explică (pentru MAIA18):

Mersi mult, o sa incerc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearca să pui nisip în litieră, chiar dacă a zis că e învățată fără, cine știe!? Pune un ziar unde face treaba mare pisica în caz că face mereu pe jos și că să nu se murdareasca. Nu stiu despre asa, poate" gasesti ceva pe Google