| georgeggg a întrebat:

Salut, am gasit niste componente pc pe internet si vreau sa stiu daca se pot pune impreuna: Placa video nVidia GeForce GTX 260 Procesor Intel Pentium G2030 2 nuclee, Frecventa 3.0 GHz Memorie Corsair DDR3 4096MB 1600Mhz CL9 Vengeance Sursa Delux 450W Mini Am carcasa si restul.

4 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Se pot pune daca placa de baza are acelasi socket ca procesorul, adica 1155. Sursa aceea nu e buna, iar placa video cam veche.

| georgeggg explică (pentru OctaLoL):

Am gasit placa de baza cu acelasi soket. sursa e buna de 500W?

| OctaLoL a răspuns (pentru georgeggg):

Daca placa de baza are slot PCI Express 2.0 x16( sau 3.0), atunci placa video merge. Depinde ce sursa de 500W. Ce buget ai?

| georgeggg explică:

Imi option spune ce sursa imi trebuie? si placa video merge sigur?