| sey1994 a întrebat:

Salut,

Am in acvariu un pestisor, de 2 zile cam inactiv. Sta mai mereu pe fundul acvariului in acelasi coltisor. Mananca greu si mi se pare ca si respira greu. Ce e de facut?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Muta-l temporar intr-un alt bol cu apa si vezi cum reactioneaza.
Poate fi bolnav sau poate sufera de singuratate, daca e singur in acvariu.

| gheorghitatelenovelista123 a răspuns:

Schimba 50% din apa in fiecare zi cu apa fara clor cum e cea de la robinet. Ideal ca apa sa fie din fantana sau daca e tratata cu clor se lasa 24 de ore sa se evapore compusii clorului.