| Cropy a întrebat:

Salut. Am nevoie de putin ajutor. Am un ciobanesc caucazian si este foarte energic. Nu poti sa te joci mai mult de 5 minute cu el ca sare pe tine incat sa te doboare. Aveti vreun sfat sa il pot cuminti sau dresa? A fost tinut de la 4 luni in lant acum are 1 an nu prea a primit multa atentie acum de cateva saptamani incerc sa ma joc mai mereu cu el dar vad rezultate extrem de mici. Se poate face ceva?

Răspuns Câştigător
| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Cu alt caine își consumã energia cel mai bine, sau îi arunci o minge/jucãrie și când o aduce trageti de ea, dar cand devine dominant te opresti.

1 răspuns:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Costă dar se poate rezolva. Caută o scoală unde il pot dresa