| Decebalul a întrebat:

Am o broasca testoasa de 9 ani si pentru prima oara de cand o am s-a imbolnavit. Dupa simptome, aparent are deficienta de vitamina a. Am mers cu ea la un veterninar si mi-a zis ca nu are ce sa i faca. Anul asta s-a comportat ciudat, as zice total diferit de ceilalti ani. In loc sa manance vara si sa hiberneze iarna, ca de obicei, a mancat putin in primavara si atat. Dupa asta, a stat in apa si nu facea mai nimic. Nu stiu ce sa i fac sau cum pot sa o ajut. Stie cineva ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

. Nu mananca in perioada de hibernare, decat foarte putin, dar are nevoie de apa.
Caută la farmacii veterinare calciu pentru ea. Nu ai cum sa nu găsești.

| Decebalul explică (pentru Elena9328):

Si daca ii dau calciu, asta i ajuta cu deficienta de vitamina a?

| Elena9328 a răspuns (pentru Decebalul):

Încearcă. Nu poți știi dacă nu încerci