Întrebare recomandată | TeoI96 a întrebat:

Salut, am o catelusa de vreo 2 luni si nu stiu ce s-a intamplat, dar de vreo 4 zile are piciorul stramb, il tine indoit si calca pe lateral. A fost veterinarul si i-a facut timp de 3 zile injectii si nici un rezultat. Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Așa brusc? I s-a dat vreun vaccin înainte?
Vaccinurile care nu sunt date corespunzător, pot paraliza piciorul unui cățel. De aceea, multi medici preferă să le injecteze vaccinul în ceafă, nu în picior. Cum spune noName schimbă neapărat veterinarul, iar până mâine masează-i piciorușul, dar cu mișcări ușoare.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă veterinarul nu te-a putut ajuta, cum ai vrea să te ajutăm noi?
Eventual, cu un sfat: schimbă veterinarul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aschimba veterinarul urgent! si orice s-ar intampla cu-l lasa sa calce pe el sa nu ramana cu piciorusul stramb. alt medic-urgent!

| Crezolina_Blondha_1998 a răspuns:

Poate are o aschie ceva in picior de nu poate calca pe el.