| CrazzyWTF a întrebat:

Salut, am o intrebare foarte serioasa. Am un amstaff mascul in varsta de 2 luni jumate. Am auzit de la foarte multa lume ca va trebui sa ii cupez urechile pentru ca atunci cand va fi mare sa nu se faca rau( cica daca i le cupez nu se va mai face asa rau ca cei cu urechile necupate.)... (Da stiu, nu mai este permisa treaba asta in Romania). Insa eu as vrea sa stiu cum sta treaba. Sa le cupez sau nu!? Dau funda! Mersi! big grin

1 răspuns:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Nu ai voie sa faci asta si in plus o sa necajesti câinele.
Nu este adevarata treaba asta.Chiar invers il faci mai rau pentru ca el stie ca un om i-a făcut asta si ca trebuie sa fie rau cu oamenii.
La putini caine se intampla sa fie mai cuminti dar mai fricosi.
Iti recomandat sa nu faci asta si sa leși câinele in pace.

Sper ca ti-am fost de folos si ca nu ii vei face câinelui nimic!

Funda?