| TomyBrave2019 a întrebat:

Am o întrebare mai ciudată dar și lungă dar m-aș bucura să citiți și răspundeți! (Scuzați eventualele greșeli pentru că mă grăbesc). Mă aștept la răspunsuri serioase fară troll sau mișto pentru că nu mă pricep! Dau fundă!
Bun. Eu am un chihuahua mascul de 3 ani jumătate. Am întâlnit o familie cu o cățelușă chihuahua de aproape 4 ani. Voi scrie mai jos câteva întrebări legate de împerechere.
1. Este ok vârsta aceasta pentru amândoi și pentru talia lor?
2. Cum pot să îi fac să... știți voi...nu știu cum ar proceda cățelul meu dacă ar fi cu ea în casă laughing. Nu cred că funcționa dacă îl pun eu pe ea laughing.
3. După asta trebuie spălat (masculul)? Habar nu am ce trebuie făcut la câini așa că nu râdeți!
4. Am auzit că se "lipesc". De ce și cât durează? laughing
5.Cum au fost câinii voștri când s-au împerecheat prima oară?
PS: dacă mai am nevoie să întreb ceva voi mai adauga detalii. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Hai sa-ti zic si explic pentru tine.
1.E ok varsta, chiar destul de ok.
2.De imperecheat depinde totul de catea, daca cateaua tine coada intre picioare si nu vrea pur si simplu si masculul tau doreste, pentru ea va deveni agasant si in cele din urma se lasa cu capsaturi din partea ei si cu multe rani, cateaua va fi receptiva cainelui cand ii va veni perioada.
3.Masculul isi spala penisul singur, daca la asta te referi, nu e neaparat sa-l speli, doar daca pute.
4.Da,se lipesc, dureaza in jur de 30 de minute toata operatiunea, deoarece penisul etalonului(masculului) se umfla in vaginul catelei, astfel sperma cainelui ajungand cu succes in vagin si fiind o monta reusita.
5.Cateaua la prima ei monta, a fost cand avea varsta de 3 ani si masculul 2 ani,pentru ea era destul de ok,adica era foarte receptiva,iubareata, calma cu masculul, l-a simtit ca era incepator in domeniu rolling on the floor masculul s-a urcat pe ea, dadea cu o viteza la craci incat scotea si limba afara de placere si s-au lipit, au stat 30 de minute,dupa s-au deslipit si s-au jucat si i-am despartit, totul a decurs ok, la prima ei monta a fost mai agresiva si a trebuit sa se acomodeze unul cu celalalt, a bocit mult catelusa pana s-au deslipit, mi-a fatat 8 negrii mititei.
Succes *-* apropo daca-s chihuahua ambii vor face doar 1-2 pui

| TomyBrave2019 explică (pentru Vikaa):

Mulțumesc! Tare vreau să văd un pui așa mic laughing

| Vikaa a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Zici ca-s sobolani, hahaha, mai urati ca puii de pisica

| TomyBrave2019 explică (pentru Vikaa):

laughing nu prea cred că ar fi urâți, ambii sunt foarte frumoși.

15 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Măi, vârsta e ok, la punctul 2 tu nu prea ai cu ce să intervii, ori se cuplează, ori nu.
Nu trebuie spălat după, se spală el singur. laughing
Se lipesc fiindcă organul masculului se umflă în timpul (virgulă) acuplării, durează câteva minute.

| TomyBrave2019 explică:

Ba da...chiar ies...da nu am avut ocazia să întâlnesc doi câini așa laughing

| TomyBrave2019 explică:

Nu avem curte asta e problema... da nu pot fi ținuți cumva? I mean să îi ținem în brațe până se dezlipesc?

| TomyBrave2019 explică:

Scuze am dat la altcineva care a explicat toate punctele.
Dar dacă se rănesc? Dacă se lovesc sau bat? Îmi e tare frică. E prima dată a amândurora. Îți dai seama că nu e frumos pentru familia cățelei să îl frec de ea laughing. Dacă aș fi doar eu l-aș pune direct pe ea.

| Vikaa a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Daca se ranesc tura viitoare nu se vor mai apropia unul de celalalt si vor fi agresivi de fiecare data cand se vor vedea.

| TomyBrave2019 explică (pentru Vikaa):

Da...dar ei sunt mici și orice rană minora pentru ei e serioasă. Cățelul meu a avut o rană la nas și foarte greu i-a trecut deci poate fi grav dacă se bat.

| Vikaa a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Daa,mai ales ca musca ca naiba

| TomyBrave2019 explică (pentru Vikaa):

Cam da...dar pe stăpânii lor nu. Sunt foarte iubitori și protectivi.

| Unindividn0rmal a răspuns:

1) Da, totul e okay.
2) Daca catelusa asta in calduri atunci o sa vina masculul la ea, iar daca il reapinge ( marair sau chiar musca) sa nu te ingrijorezi, pana la urma o sa se imperecheze.
3) Nu
4) In timpul imperecherii capul penisului se umfla, din acest motiv este blocat, este ceva total normal chiar daca cainii pot schelalaii sau parea speriati ( in acest timp se
ejjaculeaza sperma). Poatr dura intre 10-30 de min.
5) Totul a fost okay, bineinteles ca un pic confuzi dar pana la urma a functionat. O seara buna iti doresc!

| untipanonim a răspuns:

Lasa-i in treaba lor, o sa faca ei ce stiu mai bine.