| Sunflower1503 a întrebat:

Am o pisica pe care am prins-o că facea pui cu unul din puii ei. Acel pui a crescut, dar în cinci luni a crescut cat unul de două luni. E foarte mic și rău. Acum o luna alta pisica a făcut trei pui. Mama nu le dădea lapte, dar îi dădea la acesta care are cinci luni. Au stat o noapte cu mama, am vrut sa le dau eu lapte dar am crezut că totuși le da mama. Următoarea zi erau toți mușcați de gat, și am văzut că acel pui mic de cinci luni ii mânca și musca. Acum doua zile pisica mama al aceluia de cinci luni a făcut un pui. Îl hranea, spala și de frica sa nu îl omoare iar celalat, l-am dus pe cel rău în lemnarie, dar pisica mama nu îl hranea pe cel nou născut fără acela de cinci luni cu ea. Atunci l-am scos din lemnarie. Pisica mama a făcut după o zi încă un pui și pe acela nu îl spala. Cel pe care l-a născut primul era destul de grăsuț. După ceva timp cât am stat in casa am mers sa vad ce fac și al doilea era deja aproape mort și pisica de cinci luni era cu cel grăsuț in gura. Pisica mama nu îi făcea nimic și se uită cum ăla ii mânca puii. Am mers sa îl luăm dar era mușcat de gat și ii curgea sânge din gura și nas.
Nu știu ce să fac cu acel pisic ce mănâncă pui. In ritmul asta nu o să mai am niciun pui de pisica. E normal să facă așa ceva, oare e vreo problema daca pisica face pui cu puii ei?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Omoară-l, așa cum ar fi spus un fanatic religios, "a intrat dracu'n el și numai omorândul vei scăpa".
Zic eu că nu ar fi o așa tragedie, decât să-i omoară pe viitorii, mai bine-l omori pe el și gata.
Totuși, de ce nu ai sterilizat femela dacă vrei să nu mai facă pui?

| Lioana a răspuns:

Doneaza la cineva pisicul acela rau, nu-l omorî. E gelos pe ceilalti pui si de aceea ii omoara. Indeparteaza-l de mama si da-l la altcineva.