| Kat29 a întrebat:

Am o pisicuță de 3 luni si de cateva zile nu se simte prea bine.
In prima zi a vomitat o data niste laptic si si -a vazut de viata.
In a doua zi i-a pierit putin pofta de mancare si a vomitat de 2 ori, dar dupa s-a jucat.
Astazi nu mai vrea sa manance, vomita, are scaun moale si doarme mult.
Maine o duc de urgenta la veterinar. I-am dat dimineata si seara ceai de menta cu siringa, iar dupa amiaza lapte si iaurt.
OARE CE ARE? AR PUTEA MURI PANA MAINE?

3 răspunsuri:
| farfuriaverde a răspuns:

Nu ii da lapte, mai ales amestecat cu iaurt si ceai... ia un plic de mancare umeda pentru pui si da-i. Este posibil sa aiba si viermisori.

| Kat29 explică (pentru farfuriaverde):

Nu vrea sa manance mancare deloc. Iaurtul intra in siringa si era mai consistent de aia m-am gandit sa i dau. Acum se simte bine dar tot nu mananca
Acum trebuie sa astept sa se deschida cabinetul veterinar.

| Kat29 explică (pentru farfuriaverde):

Am fost in sfarsit la veterinar si chiar era vorba despre viermisori. I-a dat 2 injectii si un tratament oral. Mulțumesc oricum!