| Gamingx61 a întrebat:

Salut, am o poveste care pe scurt zice ca a trebuit sa ma mut din Miercurea Ciuc in Brasov si nu am putut sa imi las cainele acolo iar in felul asta acum sta cu mine in garsoniera. Cand incepe sa se incalzeasca vreau sa caut un loc de inchiriat unde sa il pot duce ca nu vreau sa traiasca inchis. E un ciobanesc german si de asta. Stie cineva pe cnieva sau ceva? multumesc

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Acum a are 2, 5 ani. Tind sa cred ca si umbra ta a fost batuta si inlocuita de catel pentru ca asa sunt cg.Eu zic ca e suficient atata timp cat il plimbi zilnic.Si in zilele libere in padure sa se oboseasca bine.Ii lasi jucarii si oase si o sa se descurce..Sunt catei foarte descurcareti si cuminti.Eu de multe ori uit ca e cu mine la cat e de cuminte al meu.

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Eu am fost la o astfel de pensiune. Stateau in aer liber, dar tot inchisi in tarcuri. Am vazut ca atunci cand latrau puneau furtunul pe ei. Nu mi-a placut. Daca ii vrei binele fa plimbari zilnice cu el, un animalut e mai recunoscator decat un om si ai un sufletel care se bucura de fiecare data cand vii acasa.

| Rocsid a răspuns:

Te rog nu il duce.o sa sufere enorm si sunt catei care chiar au decedat.Si eu stau cu al meu lup in casa si e extrem de fericit.Isi face plimbarile zilnice si in weekend clasicul traseu in padure. Poti intreba daca tot doresti pe grupurile de ciobanesc german de pe Facebook. Posibil sa gasesti oamenii dornici care stau la curte in Brasov si unei sume de bani sa il tina si pe al tau in curtea lor si ai siguranta ca o sa fie ingrijit calumea de catre un iubitor de cg.
Eu nu prea sunt de acord cu pensiunile pe o perioada de lunga durata pentru ca nu primesc atentia suficienta.da.o sa aiba mancare apa si tot ce are fizic nevoie.dar e greu sa primeasca atentie cand mai sunt inca 10 catei in pensiune.

| Gamingx61 explică (pentru Rocsid):

Nici eu nu vreau sa il duc de langa mine, e o companie perfecta, dar ma gandeam ca i-ar fi ceva mai bine daca ar sta afara in aer decat in garsoniera. Ce varsta are al tau>? il tii in apartament inca de pui? eu de la 4 saptamani il am cu mine. Apropo nu l-as duce intr-un loc pentru canii, numai la casa la cineva unde stiu ca ar avea grija de el si l-ar hrani daca se intampla ceva si nu pot eu merge. Zici ca se adapteaza bine si ii va fi ok intr-un spatiu de 24mp cate 8-10 ore pe zi singur?

| Rocsid a răspuns (pentru Gamingx61):

Acum a are 2, 5 ani. Tind sa cred ca si umbra ta a fost batuta si inlocuita de catel pentru ca asa sunt cg.Eu zic ca e suficient atata timp cat il plimbi zilnic.Si in zilele libere in padure sa se oboseasca bine.Ii lasi jucarii si oase si o sa se descurce..Sunt catei foarte descurcareti si cuminti.Eu de multe ori uit ca e cu mine la cat e de cuminte al meu.