| bogdannel977 a întrebat:

Salut,am o problema cu o catelusa de 1 an si 2 luni, de 2 zile a nascut 3 catei vii, si unul mort.Si de atunci nu mai mananca,este slaba si tot lasa urme pe jos, probabil de unde a nascut este neagra in zona aceea.Ieri am fost cu ea la veterinar pe la 11 seara si i-a facut o perfuzie, a zis ca are febra 39.5, a lasat-o cu acul perfuziei in labuta probatil ca sa poata sa faca iar alta perfuzie, tin sa precizez ca catelul mort probabil nu l-a putut naste.Catelusa este un pechinez alb.

Răspuns Câştigător
| Raluuuca89 a răspuns:

Si medicul acela nu ti-a spus ca probabil are retentie placentara? Avand in vedere ca are febra si saraca e lipsita de viata si nu mananca este clar ca are o infectie in organism...Ce ti-a spus medicul? De cate zile se afla catelusa in starea aceasta? Problema e ca nu va putea sa ii alapteze nici pe puii ramasi in viata, trebuie sa fii atent daca mai au ce suge de la mama daca nu ii vei alapta tu cu lapte maternizat si biberon.sad

| bogdannel977 explică (pentru Raluuuca89):

Medicul acela nu a zis nimic, cu mama a vorbit, catelusa este in starea aceasta de 2 zile, imi pare atat de rau pentru ea, tot o aud ca sufera si planga, astazi o sa ma duc cu ea iarasi la medic sa ii mai faca o perfuzie.

5 răspunsuri:
| Belllla a răspuns:

Nu te astepta s-o mai duca mult.
Am avut o catelusa de rasa pechineza, neagra si a avut aceeasi problema ca a ta. Catelusa mea a murit dupa 4 zile de la fatarea puilor. Nu manca si tinea ochii inchisi. Frumos ca a ta macar isi hranea puii, a mea nici nu se ridica...

| bogdannel977 explică:

Catelusa este foarte slabita si inca nu mananca, are momente cand sta culcata si nici ochii nu ii poate deschide, se tot duce la puii sa ii hranesca.

| bogdannel977 explică:

Catelusa a murit astazi la ora 10 in cosuletul ei in timp ce asteptam doctorita sa vina peste program(sambata lucreaza de la ora 12).

| Raluuuca89 a răspuns (pentru bogdannel977):

sad...imi pare rau. Sfatul meu este ca pe viitor sa nu mai apelezi la acel medic veterinar daca mai ai vreodata probleme cu alt animal! sigh chiar imi pare rausad