| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema mare, am fost muscat de cainele meu din curte care nu are vaccinuri si nimic facut, am o rana medie la deget, credeți ca ar trebui sa merg la spital? Mi-e frica sa le spun parintilor ca sunt mai duri puțin!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

De ce iti este frica sa le spui? Crezi ca altul strain te ajuta prea mult? Ai o conceptie ciudata.

2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Daca a curs sange sau nu e doar o zgarietura mica ar trebui sa le. spui parintilor sa mergi la spital pentru vaccin.

| 6547756 a răspuns:

Foarte rau ca nu spui parintilor. Daca patesti ceva, au dreptate sa fie duri.
Spune-le si vor vedea ei daca e nevoie de medic. Daca e nevoie, oricum unul va trebui sa te insoteasca.