| BECKY1234567 a întrebat:

Salut happy Am si eu o intrebare..Acum cateva zile cand eram la liceu mama a scos catelusa la plimbare in locul meu.Din nu stiu ce motiv si-a adus aminte ca are nevoie de ceva a intrat pana la un magazin la cateva case distanta si a legat pentru cateva minute catelusa afara... Intre timp a observat ca un alt caine a venit la ea si ca incepuse sa faca un act sexual care nu a fost dus la bun sfarsit (adica cainii nu au stat lipiti si toate cele) Intrebarea mea este urmatoarea. Exista riscul ca catelusa sa fi ramas gestanta? In caz ca da, ce pot face deoarece in momentul de fata nu doresc nici un tip de catelusi, nici de rasa nici metis si nici nu am loc unde sa ii tin sau in care sa pregatesc un loc de fatare(experienta nici atat ) laughing Chiar nu vreau sa avem pui si nu stiu ce sa fac...Si nici nu sunt sigur daca e gestanta sau nu..Sau daca e posibil sa ramana.
Nu doresc sa aud sfaturi de genul ca e pacat si chestii..Imi asum etc e problema mea..Eu doresc o solutie.
DAU FUNDA URGENT

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Duceti catelusa la un medic veterinar pentru consult.
Pentru a nu ramane gestanta in viitor, ceea mai buna metoda este sa fie "castrata" de veterinar.

| Liviu a răspuns:

Priveste partea buna, e vorba de cateaua ta, putea fi mai rau, putea fi mama ta in locu la catelusa, ioi....Mno, acum cum ti-o fi norocu, bai mare cam e, o duci si tu la un control (pe catelusa, ca sa ne facem intelesi) si aia e.vezi daca ii mai vine menstruatia, sau daca se ingrasa, sau chestii de genu happy

| Violleta2022 a răspuns:

Asta doar un medic veterinar iti poate spune, dupa ce consulta catelusa!

| Rd79 a răspuns:

O poti duce la veterinar pentru intrerupere de sarcina, daca da semne ca e gestanta. Si cainii nu trebuie sa ramana lipiti pentru a se consuma actul sexual...

| MagicOneT a răspuns:

Off-topic: credeam ca e o gluma cand am inceput sa citesc rolling on the floor rolling on the floor
on-topic: n-am idee, probabil un control la medicul veterinar te-ar putea lamuri laughing