| dydav a întrebat:

am si eu o intrebare desi pare stupida. am o pereche de teckeli masculul are 3 ani iar fetita a facut 1 an in aprilie. in noiembrie i-am facut o injectie ca sa nu intre in calduri dar in aprilie nu am m-ai facut pentru k i-am facut acela de 1 an acum... i s-au umflat "sanii""? nu stiu daca zic bine. si ma gandesc e posibil sa fie gestanta sau e ceva normal? sincer nu am vazut momente de tandrete intre cei doi dar nu e imposibil. astept ideile voastra oricum merg la veterinar maine dar eram curioasa

Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Cate odata catelele fac lactie nervoasa ( fara sa fie gestanta) dar daca ai facut injectia aia acum un an mai mult ca sigur ca este gestanta pentru ca aia tine maxim 6 luni. oricum ecografia si consultatia de la vet o sa te lamureasca.

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Pfff.e greu de spus. Are burta? Daca are burta si mai are si lapte sigur are. Cainii se reproduc usor.

| dydav explică:

A avut lactatie falsa