| Lenrok a întrebat:

Salut! Am și eu o întrebare în legătură cu gestația la iepuri. Azi mi-a fătat iepuroaica deși nu știam că trebuie să fete, a făcut 9 iepuri dintre care 2 au murit. Problema este că ceilalți sunt foarte reci și se mișcă foarte lent, nu știu ce pot face în situația asta. Ce îmi recomandați?

1 răspuns:
| IepuroiGhidusiu a răspuns:

Incearca sa il pui langa mama sa, iepurii sunt destul de fragili, incearca sa ii ti in culcusul iepuroaicei ca sa nu moara de la frig.