| $T3F@N!@ a întrebat:

am si eu o problema! Am o catelusa nu stiu varsta, si de ieri este foarte moale, doarme, nu bea apa, si nu mananca. Am dus-o la veterinar si i-a facut 2 injectii. I-a luat medicul temperatura, avea 43.3 *C. Astazi si-a mai revenit a mancat niste oase si a baut putina apa. i-am luat si eu temperatura, astazi avea 38.2 *C. eu cred ca este racita ca a stat cam mult timp afara in zapada. care este temperatura normala a unui catel? este un fel de corcitura bichon-pechinez ca rasa. poate muri? are nasucul putin caldut si nu prea umed. am auzit ca un catel este sanatos cand are nasucul umed si rece. Trece de la sine asta? Poate muri? ce sa fac? Ajutor!

3 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Du-te urgent la un veterinar competent. Nu poti astepta nicio zi. Daca nu stii ce boala are, poate muri in orice clipa.
Si orice ar fi, nu-i mai da oase. O omori. Ii pot perfora stomacul. Da-i boabe. Oricat de ieftine sunt de un miliard de ori mai bune ca oasele sau mancare gatita.

| Ionii13 a răspuns:

Cand te'ai dus la veterinar cu catelul i'ai spus toate lucrurile astea?
Incearca sa te joci putin cu ea...
Poate este in perioada imperecherii...thinking
Sau poate e racita.
Sfatul meu: daca intr'o saptamana nu ii trece du-te URGENT la veterinar...
Si cu nasul... Cand il are asa inseamna ca trece de la stare de frig la cald sau invers.
Si nu poate muri doar pentru ca nu mananca sau bea apalaughing.
Isi v'a reveni. Nu te speria:*

| OmuVerde a răspuns:

Mergi la veterinar. cu ce crezi ca iti pot fi de ajutor niste sfaturi online de la amatori?!