| qwertylovet a întrebat:

Salut, am si eu un caine Labrador si in carnetul lui de sănătate nu este mentionat faptul ca apartine unei rase pure, desi parintii lui erau puri, dar au murit.
Pot face cumva sa il treaca in carnetul lui de sanatate rasa pura?
Multumesc

2 răspunsuri:
| Lovelypeaches100 a răspuns:

Este doar un carnet de sanatate, daca scrie sau nu rasa pura este nesemnificativ, dar daca chiar vrei sa scrie, atunci ori scrii tu cu pixul ori ii spui medicului veterinar, care se ocupa de cainele tau.

| qwertylovet explică (pentru Lovelypeaches100):

Problema este ca medicul meu veterinar nu a vrut sa imi scrie in carnet.
Problema este ca fara acel scris in carnetul cainelui nu il pot duce la imperechere pentru ca stapanii femelelor cer acest criteriu