| Andreidjsjc a întrebat:

Am un câine. Cam 7 luni și am o problema.În curte asculta de mine.Dar când iese afara din curte și explorează sau sta cu alți câini și încerc sa pun mana pe el ma musca(nu ma pot apropia de el) ce pot face?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Ai pus intrebarea in "familie si relatii", nu in "hobbies and PETS"
moment in care intrebarea lui e pertinenta

si da, si eu iti spun ca cel mai bun e dresajul, e clar ca, cainele vrea sa arate cine e seful de fata cu ceilalti.

3 răspunsuri:
| TristanTzara a răspuns:

Luând în considerare categoria la care e întrebarea și situația, trebuie să întreb:
Asta e ceva metaforă pentru fiul tău?

| Andreidjsjc explică (pentru TristanTzara):

Am 14 ani, de unde copil?

| JicaContra a răspuns (pentru Andreidjsjc):

Ai pus intrebarea in "familie si relatii", nu in "hobbies and PETS"
moment in care intrebarea lui e pertinenta

si da, si eu iti spun ca cel mai bun e dresajul, e clar ca, cainele vrea sa arate cine e seful de fata cu ceilalti.

| Tian44 a răspuns:

Dus la dresaj, sau il poti dresa tu, invata-l ce e bine si ce e rau. inainte sa devina incontrolabil.