| Andreidjsjc a întrebat:

Am un câine de vreo 7-8 luni și... Nu prea se simte bine sta întins, înainte alerga etc. Ce pot face? Și ce mâncare îmi recomandați și de cate ori sa-i dau? Ma gândesc ca poate are o problema digestiva.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde. E vaccinat? Dar deparazitat intern?
Poate fi o afectiune usoară, până la una gravă (virală).
Du-l la un consult, ca să i se facă niste investigatii mai amanuntite, să nu cumva să fie vorba de o boală parazitară (babesioză, in caz că a fost înțepat de vreo căpușă, in ultima perioadă). Poate fi si indigestie, dacă a mancat prea mult, a mancat prea gras, ori a mancat oase.
Ia-i temperatura (se ia rectal, cu un termometru normal, apoi il dezinfectezi cu spirt medicinal) si vezi dacă urcă peste 39-40.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă ce zice | nikklett

| Andreidjsjc explică:

Cred că mama ta e pisica, ce zici

| nikklett a răspuns:

Vezi sa nu fie ceva mai grav. du l la veterinar.