| Spinviu a întrebat:

Am un câine din rasa rottweiler, în vârstă de 10 luni (mascul). As vrea sa încep un antrenament de paza cu el dar mi-e frica sa nu ii rup dinții! Gen, când prinde de acel săculeț mi-e frica sa scutur sau sa încerc sa îl ridic! Niște sfaturi va rog? Este posibil sa i se rupă dinți din așa ceva? Mulțumesc!

1 răspuns:
| Tudurean_Alex_1996 a răspuns:

Eu am un ciobănesc german si am făcut antrenamente cu el.
Din ce am invatat eu nu trebuie sa il iei tare din prima, nu e neapărat să îl ridici lasă-l să prindă curaj si pe parcurs vei intensifica antrenamentu la început cand ti perna ai grija sa fie dintr-un material moale.