| Anonim110pp1 a întrebat:

Salut, am un husky de 2 an si 7 luni si mi se pare ca e cam slabut.
Mananca ca spartul pedigree doar ca nu se ingrasa, nu i se vad coastele sau altceva doar ca mi se pare prea slab.
E normal la rasa lui sau are vreo problema?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiecare individ e diferit, ca si la specia noastra, in orice caz pentru astfel de curiozitati intrebi un veterinar

| Catrice a răspuns:

Pune mana pe el și dacă nu simți intre coaste decât goluri superficiale, atunci nu ai de ce să-ți faci griji.

| hardspeed051 a răspuns:

Decat sa astepti raspunsuri gresite de aici, mai bine te duci cu el la un medic veterinar sa-l verifice.

Din cate ai spus tu nu prea ar fi sa fie vreo problema la el.
Dar poate asa are el metabolismul si nu se ingrasa, daca vezi ca nu vomita sau e obosit si nu se joaca mergi cu el la veterinar.