| Zed1337 a întrebat:

Salut
Am un husky de aproximativ o lune(poate putin mai mult) si as vrea sa stiu daca este luat prea devreme de la mama lui?
i-am dat mancare de catei mici si mananca fara probleme si am incercat si cu mancare gatita si mananca si de aceea
as vrea sa stiu ce ar trebui sa ii dau de mancare la varsta asta si cam cand ar trebui sa ii iau pastile de deparazitare si cand sa ii fac primul vaccin
si de asemenea daca rezista la frig cand e mic
deocamdata i-am facut un culcus in casa si as vrea sa stiu daca e in regula sa il las pe afara in perioada asta

Răspuns Câştigător
| The1sky1is1beautiful a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa ii mai dai niciodata macare gatita ci doar hrana speciala pentru el deoarece este foarte mic si ii strici stomacul.Pastilele de deparazitare iti spune medicul veterinar cand si cum sa le ia deci tu trebuie sa mergi sa intrebi acolo, iar in legatura cu frigul nu iti face griji ca rezista el datorita rasei pe care o are insa mai tine-l in casa cat mai poti.
Sper ca te-am ajutathappy

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E cam micut, dar daca mananca nu e nici o problema
ai putea sa-i dai si morcovi si cartofi fierti, am citit ca e bun pentru catelusi
apa nu trebuie sa ii lipseasca, chiar daca nu ti se pare ca bea prea des
sunt curios cat ai dat pe el?

| Mihhaa a răspuns:

Daca mananca nu este nici o problemawinking. Lasa-l afara, caini Husky suporta frigul fara probleme :*