| Tzigaret a întrebat:

Salut.
Am un motan, are vreo 9 luni, si astazi am vazut ca are o umflatura mare sub piciorul drept din fata ...este chiar mai mare decat un ou de gaina, si tare.
Ia aparut peste noapte....ieri nu avea asa ceva...si nu prea mai poate merge, de mancat mananca si incearca sa se joace.
O sa il duc la un veterinar luni...dar ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| Ștefaniq a răspuns:

O infectie, de obicei o leziune vindecata la suprafață si plina cu puroi. De cele mai multe ori, apare ca rezultat al ranirii pisicii (prin muscatura, intepaturi, taieturi, etc)?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa-l duci la veterinar MAINE dimineata, la prima ora, ca de-i infectie da in septicemie si moare pana luni.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sigur o sa fie maine deschis un cabinet veterinar. Mergi de dimineata cu el si sigur o sa fie bine.

Sanatate la amandoi happy

| sawareekh a răspuns:

Du-te clar maine.