| 1hdspa a întrebat:

Salut, am un motan care anul trecut a fost muscat de caine si a avut cateva crize de epilepsie, dar acum 20.06. 2018 e perioada in care a fost muscat,si problema e ca nu mananca, si bea apa din cand in cand. Se comporta de parca a fost muscat din nou.Este posibil sa faca crize de epilepsie in fiecare an? Dau funda

1 răspuns:
| AdrienWH a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta sad Sincer sa fiu mai bine l-ai duce la veterinar.Ca e pacat de el.Dar daca nu mananca asta nu inseamna ca are epilepsie.Din cate stiu eu epilepsia la pisici se manifesta prin:
-Necunoasterea stapanului
-Aleagra foarte mult
-Halucinatii
-Comportament cu defecte.
Si apropo in faza a3a, cred cand pisicile au epilepsie orbesc câtva timp.Deci incaodata du-l la medic pe bietul motanel.