| cincisase a întrebat:

Am un perus, l-am gasit anul trecut prin iunie. Sincer...nici acum nu pare sa se fi acomodat cu noi. Tremura cand ne apropiem de el. Am incercat sa vorbim, ne comportam frumos, am incercat sa ne apropiem sa il luam in mana. Toate acestea au fost in zadar. Ce sa facem cu el?

1 răspuns:
| Swae a răspuns:

Are nevoie de un prieten. Singuratatea il streseaza, perusii sunt animale sociale, mai luati unul intr-o colivie separata, nu trebuie sa stea neaparat la un loc.
Asta sau e animalul stresat din fire.