| Dlk_Costelush_1998 a întrebat:

Salut am un pitbull de 4 luni jumate, azi dupa ce i-am facut baie ma jucam cu el trage sfoara si am vazut ca sangereaza putin la gura, m-am uitat mai bine si am vazut ca i-a cazut un dinte eu stiu ca de la 4 luni incep sa ii cada dinti dar ma gandesc ca poate i l-am rupt. ii mai creste altu', il afecteaza cu ceva? cel mai bun raspuns primeste funda mersi happy

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna
Dintii incep sa cada de la 4-5 luni. Daca i-a cazut tot dintele este ok, o sa ii creasca..totusi, sa te uiti sa nu ii fi ramas din dinte acolo..atuncintrebuie sa mergi la veterinar sa il scoata. In rest, nu iti face griji, in perioada asta i se schimba dintii. Ar fi ok sa ii cumperi niste oase de la petshop..si sa lasi sfoara pana mai creste, 6-7 luni. Eu am inceput sa trag cu cainele meu, Amstaff, pe la 8 luni. Cand i s-au schimbat toti dintii.

| Dlk_Costelush_1998 explică (pentru DenissaRoxana):

Multumesc frumos pentru raspuns

1 răspuns: