| Denisvs a întrebat:

Am un pui de rottweiler de 2 luni si o saptamana. As dori ca atunci cand o sa fie mare sa imi latre si sa fie rau cu orice om care il vede pentru a fi paznic. Ce sa fac ca sa aiba acest temperament rau?

2 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Nu il plimba. Nu il lasa in contact cu oamenii. Doar cu tine gen sa nu cunoasca pe nimeni, gen prieteni. Ca apoi se obisnuieste cu oamenii cum e al meu si nu mai e rau. Si preferabil sa il duci la un dresor. Ca ei au niste metode speciale ca sa ii faca sa fie agresivi.

| asmodeus10 a răspuns:

Singura solutie mai rezonabila ar fi sa il duci la dresor inca de pui, iti spui dorintele dresorului iar el va stii ce sa faca cu catelusul. mult succes