| Marius_Galiceanu_1999 a întrebat:

Salut,am un Shar-Pei de 10 luni si nu prea mai tine ochii deschisi,dar pielea nu e lasata, doar ca nu ii poate deschide.

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

S-ar putea sa aiba o afectiune numita ectropion(pleoapa e spre interior rotita si atunci genele il irita si datorita acelei iritatii sa fie sensibil la lumina)
Sau poate avea o cunjunctivita sau probleme de vedere...sunt multe posibilitati.dar cel mai indicat e sa mergi la veterinar.

1 răspuns:
| larrii a răspuns:

Du-te cu el la un medic veterinar sa vezi care e problema.