| Kolors a întrebat:

Am vazut acum cateva zile un sarpe negru mai mic de 1 metru si subtire. Vreau sa stiu daca musca(daca are venin,daca te poate omori)PS:eu locuiesc la tara si sarpele l-am vazut ca se ducea in gramada de lemne, l-am speriat cu cateva petardehappy.

Răspuns Câştigător
| Mefist0 a răspuns:

Îţi garantez eu că muşcă, dar nu are venin, deci, în concluzie, nu te poate omorâ. Dar mai bine evită să dai salut cu el happy

Răspuns utilizator avertizat
| Mefist0 a răspuns (pentru Kolors):

Mersi happy

5 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună,Răzvan!
majoritatea şerpilor pot muşca şi au venin. Sfatul meu este să stai departe de el, ca sa nu se întâmple ceva grav.
O zi frumoasă!

| Pitzipoanca a răspuns:

Http://www.romania-natura.ro/node/447
Cred ca sarpele tau e, de fapt, vipera. Si daca e, e cam veninoasa.

Răspuns utilizator avertizat