| TomyBrave2019 a întrebat:

Animalele voastre visează?
Am un chihuahua și câteodată când doarme sforăie (asta când doarme adânc; rar), dă din picioare, tresare, i se mișcă nasul. M-am apropiat de el și m-a mârâit. Cred că se speriase. Poate a visat urât. Altă dată dormea și a început să dea din coadă din senin. Asta m-a bucurat. Cred că a visat frumos.
Repet: destul de rar o face deoarece el mereu e în gardă când doarme. Doarme adânc destul de rar.
Deci? Animalele voastre ce fac când dorm? happy

11 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Normal că şi ele visează.
Câinele meu cred că în general doar se preface că doarme, pentru că la cea mai mică mişcare deschide ochii.

| TomyBrave2019 explică (pentru J0B0MAT):

Da, doarme, dar e mai atent. E un fel de somn "preventiv" dar el doarme.

| Justme1997 a răspuns:

Pisica mea mormăie sau da din picioare de parca ar fugi in somn, sau frământă cu labutele

| TomyBrave2019 explică (pentru Justme1997):

Al meu tresare mai mult. Aș vrea să știu ce visează când dă din codiță laughing

| Speranta12 a răspuns (pentru Justme1997):

rolling on the floor

| christine99 a răspuns:

Se poate, si pisica mea avea un fel de tremur scurt cand dormea cateodata, dar dupa ce a mai imbatranit dormea tun laughing

| inflicted a răspuns:

Cainele meu da din picioare in somn de parca ar alerga

| Speranta12 a răspuns (pentru inflicted):

laughing

| TomyBrave2019 explică (pentru inflicted):

laughing al meu nu a ajuns la performanța asta