| Denis67 a întrebat:

As dori sa îmi oferiți câteva informații legate de Labrador (întreținere, nutriție sa.)
Cum sa aleg rasa aia pura sau originala?
Mulțumesc!

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Nutritia nu e cea mai complicata parte, ii iei hrana de caini potrivita varstei si eviti chestiile care nu-s ok la caini gen ciocolata, lapte etc.

Daca vrei un exemplar original trebuie sa il iei de la o canisa care are certificatul de pedigree, o sa cote mai mult dar stii ca nu e metis.
Probelma ta o sa fie sa te asiguri ca esti compatibil cu rasa, sunt caini energici care au nevoie de multa miscare, daca te astepti ca e suficient sa il primbi de 2 ori pe zi cate 30 min cauta alta rasa.