| MELISAnarcisa a întrebat:

As dori sa-mi iau un hamster, dar nu stiu de care, hamster sirian sau pitic?

Răspuns Câştigător
| SzaboZolltan1997 a răspuns:

Eu aș alege pitic sunt foarte sociabili și jucăuși, Dar mai bine îi cumperi un prieten dacă înțelegi ce zic
În caz ca se bat nu intra în panică așa se joaca ei, am avut și eu

Important e să acoperi podeaua cuștii cu rumeguș osă îl folosească drept culcuș și mobileaza cușca cu tuburi de hărtie igienică ști tu tunele ascunzători fi creativ, dar nu exagera. Sper că ți am fost de folos

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand sobolani, ca miros!
Ia-ti o pisica, ca te poti bucura de un animalut in casa, fara sa miroasa casa a excremenete si a sobolan.
Pisica NU miroase, pentru ca se spala singura, in plus, se joaca cu tine si este foaret inteligenta.

| MELISAnarcisa explică (pentru Violleta2022):

Am pisica, afară, dar iarna nu prea ies pe afară, și vreau și ceva în casa...

| Violleta2022 a răspuns (pentru MELISAnarcisa):

Baga pisica in casa iarna, dar nu tine sobolanii, care put (nu miros, crede-ma, ca put oribil) si sunt dezgustatori.
Ia pisica in casa si intretine-o ca sa ai beneficii de la ea. In plus, pisicia nu necesita spalare, ca se curata singura, nu miroase si este un animal de companie excelent.

| Atim a răspuns:

Depinde de cat spațiu esti dispusa sa îi oferi. Daca ai o cusca spațioasă, atunci da, e ok sa tii un sirian, dar daca ai o cusca micuța de 50-60cm lungime nu are rost sa ții un sirian. Sirienii fiind mai măricei au nevoie de spațiu, nu poti oferi asta ia unul pitic.

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Sirienii sunt foarte misto si draguti eu o sa imi iau unul. Ori e sirian ori e ca un soarece dupa parerea mea ceilalti nu mi se par asa draguti