| robert197 a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi iau un golden retriever, e unul dintre câinii pe care ii iubesc foarte mult, am suflet, as putea lua de pe strada, însă părinții nu vor sa iau maidanezi, n-am buget sa cumpăr unul, dar ma gândeam ca poate gasesc pe aici pe cineva care oferă spre adoptie, ar fi frumos, va multumesc!

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu ofera nimeni spre adoptie caini de rasa. Terminati cu pretentiile astea! Daca vreti caini de rasa scoateti bani din buzunar

| robert197 explică (pentru Furnicuta000):

Amice, nu este nici o pretentie, am cunostinte care ofera pui de rottweiler, rasa pura, insa nu sunt genul de persoana care sa tina asa ceva laughing, in plus am gasit destule anunturi cu caini de rasa pura, iar despre banii de care spui tu, nu sunt usor de facut si mi se pare aberant sa dai sute de euro pentru un caine de rasa, eu doar am facut o intrebare, deci linisteste-te.

| Eireann a răspuns:

Din pacate cainii de rasa ( mai ales o rasa la moda cum e golden retriever) nu se dau sprea adoptie. Iar sa cumperi unul in regula e scump fiindca daca nu il iei de la un crescator cu reputatie, poti sa iei unul cu displazie de sold si pe langa ca te costs mult tratamentul cainele o sa aiba dureri cand alearga si sare. Sunt de opinie ca daca iei un Caine/ pisica de Rasa iei de la crescator autorizat cu acte, teste genetice pentru boli, pedigree si certificat. Daca nu iti permiti asa poti sa iei un "maidanez", eu am 2 din adapost si un caine de rasa si ii iubesc la fel.