| prietenultau1998 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu cum sa.mi invat cainele (viszla maghiara) sa gaseasca trufe?, nu am posibilitatea sa apelez la un dresor si de aceea sunt convinsa ca imi pot dresa singura cainele cu ajutorul vostru!

4 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Cauta tutoriale pe Youtube, sunt sigura ca vei gasi ceva.

| prietenultau1998 explică:

Imi place ca va dati cu parerea...dar daca nu stiti despre ce e vorba prefer sa nu mai imi scrieti...sad iti dai seama ca primul lucru care l.am facut a fost sa caut pe internet! straight face

| Mechno a răspuns (pentru prietenultau1998):

Si eu tot Viszla am. Daca ai gasit raspunsul as fi curioasa sa il aflu. happy

| prietenultau1998 explică (pentru Mechno):

Da, mi-am dresat singura cainele, ascunzandu-i trufa in pamant si am luat-o ca pe o joaca, repetand-i intruna sa caute trufa. Cum e diisperata dupa jucarii asa e si cu trufele, cand ii dai comanda sa caute. Nu a fost greu deloc, are in sange aportul, iar in ceea ce priveste dresatul cu trufele cred ca a durat maximmm 2-3zile. Sunt caini deosebit de inteligenti si cuminti. Am scutit si 1000 de euro de pe urma sarlatanilor!