| Kamacho a întrebat:

Salut, astăzi mi-a murit o pisica in varsta de 1 luna si ceva si vreau sa stiu si eu din ce cauza a murit.Deci timp de 1 luna nu a avut absolut nimic, era cel mai jucăuș dintre toti si cu 10 minute inainte sa moara era foarte vesel cand dintr-o dată l-am gasit,se zbătea foarte rau sarea in toate direcțiile, l-am dus afara la aer i-am făcut respiratie gura la gura, i-am facut cpr de toate, dar dupa vreo 2 minute a încetat să se mai zbată, inima i-a mai batut 1 minut dupa, iar dupa i-a curs sânge din ochi si i-au iesit foarte multi muci, care este cauza?

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Suna a infarct. Posibil otrava sau poate o sperietura. Am avut iepuri care au patit asta de la o sperietura.Pentru ca i-am scos din cusca. Iar ca oganism sunt aproape identice cele doua specii. Asta este parerea mea, anume infarctul. Cauza oficiala o poate stabili doar veterinarul dupa o examinare.

Răspuns utilizator avertizat
| Sorinica17 a răspuns:

Din bun simt a murit