| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut care e cel mai bun aparat foto pentru un începător că mine am un Sony compact dar vreau să îmi iau un DSRL un Canon EOS 1300D. O profesionista in domeniu acesta a zis că e ok pentru inceput

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Depinde ce aspiratii ai.
Dar oricum, la fel cum ti s-a recomandat, daca ai bani de 1300D, merita.
Mai incolo ai putea lua asa ceva, daca vrei poze mai luminoase in spatii inchise

http://www.saturn.de/......69294.html

| XYZ02 a răspuns:

E un aparat decet, desi personal as merge SH cu un D7100 /D5300 (Vezi ca in general un aparat rezista pana la 100.000 shutters,dupa care se duce shutter-ul, poate fi schimbat, dar o sa coste, iar daca vrei sa cumperi SH intreaba de shutter, personal daca l-as tine mai mult m-as uita pe la maxim 30.000)
Oricum,daca ai de gand sa il cumperi, mergi pe acesti kit:
https://www.emag.ro/......DWFKXDBBM/

Unde primesti un obiectiv de 50mm 1.8 pentru portrete.

| ALEXXXL19 explică:

Sunt in Cehia și nu-s tiu bine limba. Vreau sa cumpăr de pe un magazin online