| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Cineva pe aici pasionat de casti audio de calitate? Daca da, ce modele aveti?

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca cineva e pasionat de casti de calitate, asta nu presupune neaparat ca deja le si poseda.
Mai ales daca luam in considerare ca pretul unui set bun trece de 200 dolari.

Nu am investit inca in ceva premium, am Steeseries Siberia v2
si o pereche de Razer Kraken Pro 2015.
Sunetul e diferit, Kraken sunt infinit mai bune, datorita presiunii mai mari asupra capului si sunetului spatial (au 7.1).

Insa nu cred ca pot sta vreodata la aceeasi masa cu o pereche de top de la Audio-Technica, Shure, Pioneer, Sony, Sennheiser, Numark sau Beyerdynamic.

Personal, nu concep ca niste casti premium sa nu fie wired si sa nu aiba macar drivere de 45mm - preferabil 50.
Plaja de frecvente intre 5-10 si 30. 000Hz

| venividivici2017 a răspuns (pentru NLS):

Vad ca sunt mai mult de gaming.Eu am 2 perechi, una Skullcandy Crusher, le-am cumparat datorita bass-ului haptic; a doua pereche pe care am cumparat-o din greseala AKG YB50Bt.Le-am folosit de cateva ori, sunt on ear ceea ce nu imi place, plus calitatea lor mult mai slaba, ambalaj, finisaje comparativ cu SkullCandy Crusher.Sunetul nu mi se pare formidabil comparativ cu pretul platit.Am avut diverse modele de la Sony ca MDR XB950 B1, WF 1000XB, SONY h.Ear WH--900N la care am renuntat.As vrea sa imi cumpar Bose QC35 2, Sony WH 1000 XM2, Sennheiser Momentum 2.0 Over Ear.Am colegi care cheltuie cate 1200 lire pe o pereche de casti, super pasionati.

| Ionut58282856 a răspuns:

Buget?

| Ionut58282856 a răspuns:

Buget? Le vrei si cu microfon?

| Gaby212 a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DWNRWBBBM/

Le-am luat acum o luna si sunt extraordinare.Le folosesc la multe...
Jocuri, muzica, editor sunet...
Foarte faine

| venividivici2017 a răspuns (pentru Gaby212):

Interesante

| Uvox a răspuns (pentru Gaby212):

Asa este. Si 50x suna ok.

| HEDONE a răspuns:

Bose QC20, sunt genialeeeeee.
Întra-devăr, sunt scumpe. Eu mi le-am luat din banii mei nu am cerut la părinți, am strâns singurel banii și își merită fiecare bănuț, sunt foarte confortabile, iar sunetul este 10/10.