| Millis a întrebat:

Salut, cum as putea sa o conving pe mama mea sa avem un catel la bloc? I-am spus ca o sa am grija de el. Dar ei nu-i plac cainii la bloc, si cica miroase. ok inteleg, dar eu ii iubesc atat de mult, si as putea sa-i ofer o casa acelui catelus pe care daca ar vrea mama sa mi-l cumpere. va rog ajutor!

Răspuns Câştigător
| OrdinaryGirld a răspuns:

Buna! Intr-un fel o inteleg pe mama ta poate ca nu vrea sa faca dezordine da daca chiar iti doresti atat de mult mai roag-o spune-i ca tu o sa ai grija sa strangi dupa el o sa ii faci baie asfel nu o sa miroasa ca o sa il plimbi! Noroc si sper sa iti cumpere catelul care til doresti! pa-pahappy

6 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Asa am zis si eu mamei apoi cand in sfarsit l-am avut, l-am dus la tara si i-am zis mamei ca nu mai vreau caine la apartament.
De ce?
Pentru ca e foarte obositor sa te trezesti de dim de la 6-7 sa il duci afara.

| Schokolade a răspuns:

In primul rand cainele nu miroase daca il ingrijesti si il speli o data la 1-2 luni! in al doilea rand orice caine chiar daca nu este de rasa nu isi face nevoile in casa daca il duci afara de cateva ori el se invata singur si se cere afara! si eu am avut caine la bloc si nu am avut deloc probleme cu el, acum stau la casa si am 3 caini big grin! trebuie periat ca sa nu faca par prin casa atunci cand naparleste! iti recomand sa-ti iei un catel de talie mica care este mai usor de ingrijit, ii cade mai putin par, mananca mai putin etc, e mult mai usor de crescut la bloc! convinge-o pe mama ta sa mearga cu tine la un magazin de animale sigur o sa ii placa un catelus mai ales cand o sa vada cat sunt de nefericiti inchisi acolo! nici parintii mei nu vroiau catel la bloc asa ca am adunat bani si mi-am cumparat singura un catel si l-am dus acasa big grin parintilor mei le-au placut imediat catelusul, oricum nu mai aveau ce face deja era cumparat si nu puteam sa-l aruncam in strada happy! iti doresc multa bafta.

| yobeny a răspuns:

Si eu ii iubesc dar la fel tati nu vrea sa imi ia cryingcrying

| qiunZJDX a răspuns:

Hai hai, lasa smecheriilewinking

| qiunZJDX a răspuns:

Meri tu in ***