| gh_deea a întrebat:

Salut, cum fac o pisica sa doarma/adoarma? Stiu ca doarme cand vrea ea, dar cand ma asez si eu in pat sa ma odihnesc...off o apuca toate nebuniile. As vrea sa incerc sa ne sincronizam cat de cat, ca sa reusesc si eu sa dorm, sa ma odihnesc. Cum sa fac?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Din tot ce am citit eu, am aflat ca pisicile nu pot fi dresate. Mereu fac ce vor si cand vor. Iar daca sunt oprite, fac urat de tot.

| Eireann a răspuns:

Eu ma joc cu laserul cu ea cam 15 minute inainte de culcare. Dupa ce sting lumina nu o mai bag in seama chiar daca se agita. Acum deja stie ca daca sting lumina e gata programul si pana dimineata nu ma deranjeaza.