| Alexandru_George_2002 a întrebat:

Salut, de aseara cainele meu nu se simte bine, face treaba mica numai sange si abia are chef sa mearga, ce poate sa aiba?

FUNDA

Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E slăbit din cauza pierderilor de sânge. Încearcă tratament cu Synulox 250mg, un comprimat pe zi. Din păcate, nu se eliberează decât cu prescripție medicală. Totodată, îl poate vedea și un medic. Așadar, du-te cu el la cabinet. Probabil, vreo câteva zile, o să-i dea ceva injectabil, apoi va continua cu tablete. Cățelușul se va vindeca. Am văzut mulți căței cu probleme asemănătoare. Infecție urinară, ori la rinichi. Poate a răcit acum, cu vremea asta schimbătoare și rece. Multe ploi... sad

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fugă la veterinar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cannd cainele tau face treaba mica sange ar trebui sa reactionezi exact cum ai reactiona daca cineva s-ar taia pe vene.

| Kogaion a răspuns:

Cel mai bine este sa-l duci la un veterinar, pentru ca indiferent ce are trebuie tratat.

Răspuns utilizator avertizat