| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp papagalul meu perus sta cu aripile intinse, respira greu si nici nu mai poate sa zboare ca inainte. De asemenea am si o femela de aceiasi varsta dar nu prezinta aceste simptome. Ce se intampla cu el?

5 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Da are dreptate daca reactioneaza in vreun fel cand il atingi inseamna care o rana si il doare daca nu fie ebolnav si trebuie tradat fie bine inteles cum a zis si el va pleca! Dar ca sa fi mai sigur consulta un medic veterinar in primul rand trebuia sa ne zici varsta cauta pe net cati ani traiesc si daca se apropie de acea varsta atuncea asta este daca nu poate fi chiar o simpla raceala o boala ceva dar acesta boala poate fi grava asa ca: contacteaza de urgenta un medic veterinar el te va ajuta! sa se faca sanatos!

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Sa lovit de ceva cred.Du-l cel mai bine la veterinar.

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Singura solutie este sa te duci cu el la veterinar. Multa sanatate!

| bogdytzu a răspuns:

S-ar putea sa se fi lovit la aripi. daca nu te lasa sa te atingi de el inseamna ca e lovit. daca nu reactioneaza cand il atingi s-ar putea sa dea coltubig grin

| Alecsander98 a răspuns:

Si eu am un mascul ( mai batran) care sta cu o aripa lasata in jos. El sta de ceva timp si nu l-am dus la veterinar, nu i-am facut nimic si poate sa zboare. Poate a racit. Ar trebui sa-i cumperi niste vitamine de pus in apa de la pet-shop. Sunt si vitamine de pus in mancare dar de obicei papagalii raciti nu tare mananca. Bafta la insanatosire.